lifi چیست؟

lifi چیست؟

فروشگاه تجهیزات روشنایی ورنانور

LiFi چیست؟

lifi چیست؟چگونه کار میکند و چه اهدافی را محقق می نماید؟

LiFi (Light Fidelity) در دهه ۲۰۱۰ متولد شد و نام خودش را از WiFi (Wireless Fidelity) گرفت. لای فای  مربوط به فن آوری های ارتباطات بی سیم است که به نور به عنوان منبع قدرت متکی هستند. با توجه به افزایش باور نکردنی ال ای دی ها در چند سال گذشته، که تبدیل به قابل اعتمادترین و مقرون به صرفه ترین منبع نور شده اند، تکنولوژی LiFi می تواند با اتکا به LED ها طراحی  شوند. LED ها می توانند مانند لیزرهای مخابراتی نوری به منظور انتقال داده ها مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین منابع نور LED موجود در اطراف ما که برای روشنایی مورد استفاده قرار میگیرند در عین حال برای انتقال اطلاعات دیجیتال استفاده شوند.

lifi چیست؟

 اکثر برنامه ها داده را در فرم دیجیتال مبادله میکنند. یک فرستنده LED  یا لیزر میتوانند همزمان نور و داده منتشر نمایند. اینترنت و سرور مشابه اتصال به مودم به درایو لامپ ال ای دی متصل شده و لامپ همزمان با نور، داده را نیز منتشر میکنند.

lifi

سرعت انتقال داده بسیار بیشتر از WiFi است. اگر در WiFi در شرایط مناسب ۵۰MB/s باشد در LiFi برابر با ۸GB/s است. البته این تکنولوژی در حال مطالعه و بررسی بیشتر است چراکه با برخی محدودیت ها روبرو است. پیشرفت این تکنولوژی افق جدیدی برای انسان هاست.  از آنجا که در آینده ای نزدیک، کل صنعت خودروو زیرساخت های شهری، قادر به انتقال اطلاعات بین وسایل نقلیه، عابرین پیاده، زیرساخت ها، حمل و نقل عمومی و میلیون ها اشیاء متصل است، شهرهای هوشمند بسیار سریع تحقق خواهند یافت.

lifi


LiFi چیست؟

جهت دریافت مشاوره تخصصی و رایگان ورنانور با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X