چراغ های اضطراری و شارژی و کاربرد آن ها

چراغ های اضطراری و شارژی و کاربرد آن ها

فروشگاه تجهیزات روشنایی ورنانور

چراغ های اضطراری و شارژی و کاربرد آن ها

چراغ های اضطراری و شارژی و کاربرد آن ها : امروزه بسیاری از کارهای روزانه ما، وابسته به نور و روشنایی است. بدون نور عملا ما قادر به زندگی نخواهیم بود. گاهی به دلایل مختلف برق شهری در منطقه ای قطع می‌شود. یا حتی برق خانه در پی یک اتصالی یا مشکلاتی از این دست، قطع می‌شود و زندگی ما را  با اختلال مواجه می کند.

انرژی برق از نیرو هایی است که بر زندگی روزمره انسان ها را سلطه خود دارد و تقریبا تمامی تکنولوژی های موجود وابسته به حضور این منبع قوی می باشند. به همین دلیل نبود این انرژی قطعا در صنایع … کارخانه ها و به طور کلی بخش بزرگی از زندگی شهری تحت تاثیر قرار می گیرد.

قطعی برق امری اجتناب ناپذیر است که در فصل تابستان به دلیل افزایش مصرف الکتریسیته… توسط وسایل برقی در ساعات اوج مصرف ممکن است بیشتر از مواقع دیگر اتفاق بیفتد. به همین دلیل باید امکاناتی در نظر گرفته شود به طور مثال یکی از محصولاتی که در ساختمان های مسکونی … اداری و تجاری کاربرد زیادی دارد چراغ های اضطراری هستند.

باید گفت که این محصول تنها برای زمان هایی که برق قطع شده. کاربرد ندارد بلکه برای سفر و گردش در خارج از شهر و در دل طبیعت نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چراغ های اضطراری و شارژی و کاربرد آن ها

بررسی انواع چراغ های اضطراری و شارژی

چراغ های شارژی انواع متفاوتی دارند که شامل انواع مختلفی از جمله چراغ شارژی خانگی یا همان چراغ قوه. چراغ پلیسی و چراغ پیکنیکی می باشد، چراغ های شارژی خانگی اکثرا برای روشن کردن مکان‏ های ‎تاریک و در زمان شب بکار برده می شوند.

چراغ پلیسی توسط نظامیان برای شبگردی و مکان‏ های تاریک استفاده می ‎شون.. و چراغ های پیکنیکی از نظر کارکرد به چراغ های شارژی ‎خانگی شبیه هستند.

چراغ های شارژی دارای دو نوع معمولی و اضطراری هستند. در نوع معمولی به کمک کاربر نیاز است تا چراغ آن با باتری روشن شود. در نوع اضطراری به صورتی می باشد که با قطع جریان برق به صورت خودکار روشن می شود.

در واقع چراغ اضطراری نوعی از پرکاربرد ترین چراغ های شارژی محسوب می شود. هدف از طراحی و ساخت آن استفاده برای سیستم‏ های ‎پشتیبان برق ساختمان است. در این نوع چراغ ها ‎از منابع مختلفی برای تامین توان الکتریکی سیستم برق اضطراری مانند سیستم UPS، موتور برق گازسوز، دیزل ژنراتور و پنل خورشیدی را مورد استفاده قرار می دهند.

چراغ های اضطراری در اشکال و اندازه های متفاوت تولید می شوند… که افراد می توانند متناسب با نیاز خود و محلی که قرار است از این چراغ بهره ببرند یکی از انواع این چراغ ها راتهیه نمایند. در طراحی ساختار داخلی این چراغ ها … به طور معمول از لامپ هایی که انرژی کمتری مصرف می کنند مانند لامپ های ال ای دی و SMD.

 

چراغ های اضطراری و شارژی و کاربرد آن ها

چراغ های ال ای دی و SMD

چراغ های ال ای دی و SMD بصورتی هستند که تعداد زیادی دیود نوری بر روی صفحه آنها قرار گرفته شده است. این چراغ ها می توانند نور را به صورت ملایم و یکنواخت و بدون آسیب رسیدن به چشم توزیع کنند.

از صفحات اس ام دی می توان در ساختمان انواع چراغ های اضطراری استفاده شود.  انواع پنل ال ای دی اس ام دی می توانند به شکل های دایره ای ، مربع و مستطیل تولید شوند و در ساختمان داخلی چراغ های اضطراری به کار گرفته شوند. انواع چراغ اضطراری شارژی می توانند در نوع مهتابی نیز تولید شوند.

این چراغ ها اغلب در خانه ها ، پارکینگ ها ، هتل ها ، راهروی ساختمان ها ، پله های برج ها ، انبارها و… به طور کلی در هر محلی که زمان قطع برق نیاز به وجود نور باشد استفاده کرد. کاربرد چراغ های شارژی اضطراری در زمان مسافرت . قطع برق در منزل . رستوران ها ، هتل ها و… جهت کوهنوردی ، پیک نیک و غیره در زمان تاریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع چراغ های اضطراری در طرح و رنگ های متفاوت با انواع لامپ های LED و SMD به صورت رومیزی ، مهتابی ایستاده ، دستی و آویز طراحی و تولید می شوند.  افراد می توانند بر اساس نیاز خود چراغ مورد نظر را انتخاب کرده و  مورد استفاده قرار دهند. این چراغ های اضطراری دارای باتری قابل شارژ می باشند و می توانند به مدت زمان ۲ الی ۴ ساعت یا در بعضی مدل ها بیشتر نور افشانی کنند.

فروشگاه ورنانور


بیشتر بدانید


مشاوره رایگان ورنانور

متخصصین ما به صورت تمام وقت در حال پشتیبانی و پاسگویی به سوالات شما عزیزان هستند. با ما در تماس باشید.. ورنانور

 


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X