پنل های ال ای دی

پنل های ال ای دی

فروشگاه تجهیزات روشنایی ورنانور

پنل های ال ای دی

پنل های ال ای دی از قطعات ال ای دی ساخته شده اند. ال ای دی به معنای دیوید ساطع کننده نور می باشد، این ال ای دی ها به دلیل مزایایی مانند روشنایی بالا و مصرف کم برق در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

پنل های LED برای تامین روشنایی محیط از تکنولوژی متفاوتی نسبت به دیگر چراغ ها بهره می‌برند. این پنل ها با طراحی مدرنی که دارند جایگزین مناسبی برای چراغ های فلورسنت محسوب شده وتنظیم روشنایی داخلی یکی از بهترین گزینه ها برای فضاهای مختلف ساختمان هستند.

طراحی پنل های ال ای دی

پنل های LED به منظور به وجود آوردن شرایط نوری بهتر ساخته شده اند. این پنل ها معمولا دارای یک قاب آلومینیومی سبک وزنمی باشند که از سه لایه تشکیل شده است؛ یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده آن قاب پنل‌ها می‌باشد که به منظور جلوگیری از هدر رفتن نور طراحی شده است.

لایه‌های داخلی شامل چیپ های LED، صفحه هدایت کننده نور و دیفیوزر می‌باشد. دیفیوزر معمولا در مقابل صفحه هدایت‌کننده نور قرار گرفته و کار آن توزیع نور به طور یکنواخت و مساوی در سطح پنل می باشد. همچنین، صفحه منعکس‌کننده نور دقیقاً در پشت صفحه هدایت‌کننده نور قرار دارد.
بخش اصلی دیگر در پنل، صفحه انتهایی پنل است که بر روی دید کلی چراغ های روشنایی تاثیر دارد. پنل های LED معمولا توسط هیت سینک تجهیز می‌شوند تا ایمنی را تضمین نمایند.

پنل های ال ای دی

کیفیت نور پنل ها

صفحه هدایت‌کننده ال ای دی نوعی از ماده نوری است که طراحی شده تا هنگام اتصال به منبع تغذیه، نور روشن و همگنی را ارائه دهد. صفحه هدایت کننده و دیفیوزر با همدیگر کار کرده تا یک نور یکنواخت را تولید کنند. تکنولوژی مورد استفاده شده در روشنایی پنل‌ها، امکان روشن شدن آنی را بدون هیچ‌گونه لرزش نور، تابش اشعه فرا بنفش و… فراهم می‌نماید.

رنگ و مواد پنل ال ای دی

یکی از بهترین مواد برای استفاده به عنوان قاب پنل ها می‌باشد آلومینیوم است که معمولا در پشت پنل مورد استفاده قرار می‌گیرد. چیپ های LED معمولا از آلومینیوم، گالیوم و آرسنید درست می‌ شوند. ناخالصی به این منظور که الکترون های آزاد و افزایش هدایت مواد نیمه هادی اضافه می‌گردد. این ناخالصی ها قابلیت تعیین رنگ چیپ ها را نیز دارند که چگونه رنگ مورد نظر بدون استفاده از فیلتر قابل دستیابی باشد. چیپ های ال ای دی معمولا توانایی ایجاد رنگ سفید را دارند.

چند مواردی که باید در انتخاب ال ای دی به آن توجه کرد

  • میزان شار نوری و توان

از ویژگی های مهم در انتخاب پنل ها، میزان شار نوری است. شار نوری، میزان کلی نور ساطع شده از منبع نور می باشد که میزان شار نوری مورد نیاز برای محیط های مختلف متفاوت می‌باشد.

در مقایسه با تیوب های فلورسنتی قدیمی، پنل‌های LED نور بیشتر در مقابل مصرف انرژی کمتری را ارائه می‌نمایند که منجر به افزایش لومن/ وات و افزایش بهره وری خواهد گردید.

  • UGR

راحتی بصری در دفاتر اداری، کلاس درس، بیمارستان و کاربردهای دیگر حیاتی می‌باشد. روشنایی بیش از حد، به عنوان تابش خیره‌کننده شناخته می‌شود که می‌تواند از لحاظ بصری نامناسب باشد. منابع کوچک روشنایی، به طور معمول نور خیره‌کننده به صورت مستقیم و غیرمستقیم ساطع می‌نمایند. نور خیره‌کننده به طور غیرمستقیم و منعکس‌شده به طور معمول نتایج حاصل از انعکاس سطوح داخلی می‌باشد. نور خیره‌کننده پدیده‌ای است که با استفاده از فرمول قابل اندازه‌گیری می‌باشد. بر خلاف برداشت عمومی UGR یک مشخصه از چراغ نبوده و به محیط نصب، پس‌زمینه محل نصب و زاویه دید ناظر ارتباط دارد. برای اندازه‌گیری میزان نور خیره‌کننده، UGR را تعریف می‌نماییم که میزان روشنایی منبع نوری تقسیم بر روشنایی پس‌زمینه اتاق می‌باشد. محدوده UGR بین ۵ تا ۴۰ می‌باشد که با کمترین میزان اندازه‌گیری شده مورد انتظار می‌باشد. یک پنل LED به طور معمول کمتر از ۲۰UGR را باید تولید نماید.

  • انواع پنل‌های LED

پنل های مستطیلی، مربعی

پنل های دایره ای

پنل های Edge Light

Back Light

پنل های سه حالته دو رنگ

پنل های ال ای دی

  • انواع روش‌های نصب

نصب پنل به صورت رو کار

نصب پنل به صورت معلق

نصب پنل به صورت تو کار

  • کاربردها

اداره ها

اتاق های کنفرانس و سمینار

مراکز تحصیلی و آموزشی

بیمارستان ها

مراکز تجاری و مغازه ها

منازل مسکونی


بیشتر بدانید

تخفیفات ویژه همکار

 


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X