نورپردازی محوطه باغ و ویلا

نورپردازی محوطه باغ و ویلا

نورپردازی محوطه باغ و ویلا

فروشگاه تجهیزات روشنایی ورنانور

نورپردازی محوطه باغ و ویلا

برای نورپردازی باغ و ویلا تکنیک مختلفی وجود دارد. برای طراحی نورپردازی این محوطه ها نمی‌توان یک قاعده و قانون کلی در نظر گرفت. مسلما نوع طراحی معماری و محوطه ویلا تاثیر زیادی بر سبک نورپردازی آن دارد. در نورپردازی ویلا باید علاوه بر زیبایی به کاربردی بودن آن نیز توجه کرد.

دیزاینر ها و طراحان فضای سبز باید نکات مختلف را در نورپردازی باغ در نظر بگیرند تا به وسیله آن، یک فضای دوست داشتنی و دلنشین بوجود بیاید.

نورپردازی محوطه ویلا

با توجه به این که احساس امنیت در باغ و ویلا از از مهم ترین مسئله مالکان پیش روی مالکان است… نورپردازی محوطه باید به گونه ای باشد که در تاریکی چهره افراد حداقل از فاصله ۵ متری مشخص باشد. به همیین منظور با توجه به محسبات مهدسی و فضای داخل محوطه می‌توان حداقل وسایل روشنایی کم مصرف مانند چراغ پارکی و یا  پرژکتور‌ها را مورد استفاده قرار داد که علاوه بر احساس امنیت برای ساکنین مصرف برق نیز بهینه سازی شود.

همچنین می‌توان برای پوشش امنیتی نقاط کور باغ از چراغ‌های پروژکتوری مجهز به باتری خورشیدی استفاده‌کرد و یا از دوربین‌های مدار بسته دید در شب بهره مند شد.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای تامین روشنایی مسیر رفت و آمد ساکنین به داخل ساختمان باغ استفاده‌از چراغ‌های پارکی است. چراغ پارکی در دو نوع متصل به برق شهری و با باتری خورشیدی وجود دارد و همچنین به عنوان نورپردازی دکوراتیو مسیر محوطه می‌توان از سلنگی SMD استفاده‌که جلوه و زیبایی خاصی به محوطه می‌دهد.

نورپردازی محوطه باغ و ویلا

نورپردازی محوطه باغ

یکی از مهمترین ویژگی‌های زیباسازی نورپردازی محوطه باغ نورپردازی فضای سبز و درختان آن است. با استفاده از پروژکتور‌های دفنی در میان فضای سبز محوطه باغ را زیبا و دلنشین کرد. با توجه به این‌که سطح آب در شب همانند آینه عمل می‌کند از این رو تابیدن مستقیم نور به سطح استخر جلوه بدی ایجاد می‌کند. نورپردازی استخر باید در زیر آب و بصورت غیر مستقیم انجام شود، برای اطراف استخر نیز می‌توان از چراغ‌های پارکی بهره گرفت.

نورپردازی محوطه باغ و ویلا

 

چند نکته در رابطه با نورپردازی محوطه باغ و ویلا

  •  نورپردازی ورودی ویلا و دیوار حیاط  

در نورپردازی دیوار‌های محوطه باغ و ویلا بسیار مهم است. یک مسیر نورپردازی شده که به انتهای باغ یا ویلا منتهی می شود علاوه بر این‌که مهمان را به داخل دعوت می نمایند بلکه زیبایی خاصی ایجاد می کند ک افراد در طول مسیر از آن لذت می برند.  نصب چراغ برای نورپردازی باغ در دو طرف مسیر و در ارتفاع پایین، تاثیر جادویی ای روی سنگفرش‌ها ایجاد می کند. به علاوه فانوس‌ها، لامپ‌های خورشیدی و چراغ‌های توکار زمینی نیز ایده جالبی هستند.

  • نورپردازی پله‌های محوطه باغ و ویلا

با لامپ‌های توکار، می توانید مسیر پله‌های باغ و ویلا که از خانه تا فضای بیرونی هستند را نورپردازی کنید. اگر در مجاور دیوار آجر پله‌ها قرار دارند  می توانید با کار گذاشتن چراغ‌هایی کار نورپردازی دیوار باغ را انجام دهید تا روشنایی ملایم و زیبایی را به وجود آورید.

  • نورپردازی هارد اسکیپ محوطه باغ و حیاط ویلا

یکی دیگر از ایده‌های نورپردازی باغ و حیاط این است که می توانید ویژگی‌های هارد اسکیپ محوطه باغ و ویلا را با نورپردازی به نمایش بگذارید.

تخفیف همکاری ورنانور

  • نورپردازی استخر باغ و ویلا

ایمنی یکی از عوامل مهم در طراحی نورپردازی استخر باغ و ویلا است. از مسیر عبور و پله‌های اطراف استخر شروع کنید و از نورپردازی مخفی یا توکار در محیط اطراف استخر استفاده‌کنید تا این قسمت را روشن کنید تا از حوادثی مثل لیز خوردن جلوگیری کنید.

  • نورپردازی ویژگی‌های باغ و حیاط ویلا

ترکیب هوشمندانه ای از نورپردازی ویژگی‌های باغ و حیاط ویلا این امکان را به شما می‌دهد که طراحی زیبای باغ خود را در معرض نمایش مهمانان قرار دهید. از نورافکن‌های قابل تنظیم برای نمایش دادن درختان بلند باغ استفاده‌کنید. می‌توانید لامپ‌های کوچکی را در بین بوته‌ها و درختچه‌ها نیز به کار ببرید.

 

  • روشنایی محل غذاخوری در محوطه بیرون

خوردن شام در هوای آزاد با دوستان و خانواده به نورپردازی درست نیاز دارد که با استفاده‌از چراغ روشنایی باغ می‌توانید آن را فراهم کنید… تا در محیطی دلچسب غذا بخورید. لامپ‌های قابل حمل همچون فانوس های تزئینی وبرای این مکان مناسب هستند. به علاوه اگر فضای غذاخوری در یک قسمت تورفته قرار دارد، می‌توانید از چراغ‌های LED نور مناسبی برایتان ایجاد کند. لامپ‌های رشته ای، حبابی یا لامپ‌های فستون را هم می توانید به شکل زیگزاگ قرار دهید تا یک سایبان درخشان درست شود.

اجرای پروژه ورنانور


بیشتر بدانید


مشاوره تخصصی جهت طراحی مناسب روشنایی محوطه باغ و ویلا

فروشگاه تخصصی تجهیزات روشنایی ورنانور به صورت تمام وقت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد. با ما در تماس باشید و از مشاوره‌های رایگان ورنانور حد اکثر استفاده‌رو ببرید.

فروشگاه ورنانور


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X