انواع پروژکتورهای ال ای دی و مزیت های آن ها

انواع پروژکتورهای ال ای دی و مزیت های آن ها

فروشگاه تجهیزات روشنایی ورنانور

انواع پروژکتورهای ال ای دی و مزیت های آن ها

پروژکتورها از گذشته به دلیل تولید نور زیاد کاربردهای فراوانی در روشن کردن فضاهای وسیع داشته اند. پروژکتورهای متال هالید، بخارسدیم و بخار جیوه و کم مصرف از جمله پروژکتورهای قدیمی مورد استفاده بودند. پروژکتورهای ال ای دی از جمله پروژکتورهای نسل جدید هستند. که می توان به عنوان بزرگترین مزیت رقابتی این پروژکتورها به مصرف برق بسیار پایین آنها اشاره کرد. به گونه ای که این پروژکتورها به چراغ های فوق کم مصرف نیز معروف شده اند و با وجود مصرف بسیار پایین برق، نوری فوق العاده تولید می کنند.

 

انواع پروژکتورهای ال ای دی

ال ای دی در واقع یک قطعه الکترونیکی می باشد که از دیود نوری تشکیل شده و با اتصال به منبع تغذیه مناسب، نوری یکدست و شفاف را ایجاد می کند. که برای تولید و تابش نور به منبع تغذیه مناسب و دیود نوری نیاز است.

پروژکتور های Power

این پروژکتورها از ال ای دی های نوع Power استفاده می کنند که معمولا ۳ وات هستند و توسط تعداد زیادی ال ای دی این نور را تامین می کند با ترکیب ال ای دی زرد و سفید می توان هر طیف رنگی مورد نیاز و دلخواه را تامین کرد.

پروژکتورهای COB

از دیگر نوع پروژکتورهای ال ای دی  پروژکتورهای COB هستند که از دیود های نوری مجتمع استفاده می کنند و از لنزهای مخصوص COB برای پخش نور به اندازه مناسب استفاده می کنند و برای رنگ دلخواه باید دیود نوری مجتمع و از همان رنگ بهره بگیریم.

پروژکتورهای SMD

در این پروژکتورها از ال ای دی های تخت یا SMD استفاده می کنند که توسط لنزهای مخصوص نور تولید شده را به سطح مورد نظر هدایت می کنند. همچنین در این نوع از پروژکتورها نیز از ترکیب زرد و سفید و هر طیف رنگی دلخواهی را می توان تولید کرد.

مزایای پروژکتورهای ال ای دی

  • عدم داشتن حساسیت به ضربه و لرزش: پروژکتور های ال ای دی هیچ گونه حساسیتی نسبت به لرزش و ضربه های شدید ندارند و بر عکس چراغ های بخار جیوه و متال هالید که با لرزش قطع می شوند این چراغ ها به کار خود ادامه می دهند. این پروژکتورها جهت سوله هایی که جرثقیل های سقفی دارند و یا دستگاه هایی سنگین با تکان هایی شدید دارند بسیار مناسب اند و دیگر نیازی به استفاده از زنجیر نمی باشد.
  • دارای طول عمر بالا: پروژکتور های ال ای دی تقریبا ۳ تا ۵ برابر پروژکتورهای قدیمی عمر می کنند که با توجه به هزینه خرید مجدد چراغ و سختی تعویض چراغ از مزایای بسیار با اهمیت در انتخاب آن ها می باشد.
  • صرفه جویی در مصرف برق: استفاده از پروژکتور ال ای دی برق مصرفی کارگاه ها و کارخانه ها را کاهش داده و به عبارتی توان مصرفی آن یک سوم پروژکتورهای قدیمی گازی می باشد.
  • دارای طیف رنگی متنوع: با استفاده از پروژکتور های ال ای دی شما هر نوع طیف رنگی که نیاز داشته باشید را می توانید تولید کرده که برای استفاده در سوله ها و تولیدی ها این نکته بسیار مهم می باشد .
  • روشن شدن آنی: نور افکن های ال ای دی بر خلاف نور افکن های قدیمی به صورت لحظه ای روشن می شوند و نیازی به صبر کردن برای گرم شدن ندارند.

بیشتر بدانید


مشاوره رایگان ورنانور

متخصصین ما به صورت تمام وقت در حال پشتیبانی و پاسگویی به سوالات شما عزیزان هستند. با ما در تماس باشید.. ورنانور

تخفیفات ویژه همکار


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X