اصول نورپردازی هتل و نکاتی که باید به آن توجه شود

اصول نورپردازی هتل و نکاتی که باید به آن توجه شود

فروشگاه تجهیزات روشنایی ورنانور

اصول نورپردازی هتل و نکاتی که باید به آن توجه شود

یکی از شاخه های مهم نورپردازی شهری نورپردازی هتل هستند، که تاثیر بسیاری بر روی درآمد صاحبان آن ها دارد. هتل ها از مراکز مهم جذب توریست ها هستند که در طول سال افراد زیادی از شهر و کشورهای دیگر از خدمات این مجموعه استفاده می کنند.

نورپردازی هتل

در هتل ها، نور تاثیر بسیار زیادی بر روی روحیه افراد حاضر در آنجا دارد. نورپردازی در این مکان باید به گونه ای باشد که علاوه بر کاربردی بودن، دارای جذابیت نیز باشد. بنابراین روشنایی هتل از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و اهمیت زیادی برای آن قائل بود.

اولین چیزی که جذب کننده افراد و مشتریان به هتل می باشد. نمای بیرونی هتل است که می توان با روشنایی مناسب مهمانان زیادی را جذب کرد. در طراحی نورپردازی آن باید به طراحی معماری مدرن، کلاسیک و یا تاریخی بودن آن توجه کرد تا بر همان اساس روشنایی متناسب اجرا شود.

نورپردازی هتل فضای داخلی

نورپردازی هر قسمت از هتل با دیگر قسمت های آن متفاوت است و هر کدام بصورت خاصی طراحی می شوند. از قسمت های مهمی که به عنوان مدلی از کل مجموعه قلمداد می شود لابی است که شامل قسمت هایی از جمله ورودی، پذیرش، آسانسور می باشد. طراحی مناسب و کنترل درست روشنایی سبب ایجاد ذهنیت مثبت برای مشتریان هتل می شود.

قسمت ورودی هتل

قسمت ورودی هتل در روز و شب باید به گونه ای نورپردازی شود که چشم مشتریان هنگام ورودشان سریعا با محیط سازگار شود.

روشنایی قسمت پذیرش هتل

نورپردازی قسمت پذیرش به دلیل وجود کارهای زیاد باید به گونه ای باشد تا کارکنان با دید کافی به خدمت دهی به مشتریان بپردازند.

روشنایی راهرو های هتل

نورپردازی راهروها باید به گونه ای باشد تا افراد بتوانند به راحتی مسیر اتاق خود را پیدا کنند. همچنین روشنایی راهروها سبب ایجاد امنیت در بین افراد می شود.

اتاق های مهم هتل

اتاق ها از مهم ترین بخش های هتل می باشند. روشنایی اتاق های هتل باید به گونه ای باشد تا افراد بسته به کاری که می خواهند انجام دهند، از نورهای مختلف استفاده کنند و راحت تر بتوانند به امور خود بپردازند.

روشنایی آسانسورهای هتل

نورپردازی آسانسور باید به گونه ای طراحی شود که مشتریان را به سمت آسانسور راهنمایی شوند و شدت آن باید طوری باشد که نور کافی برای خواندن علامت ها و دکمه های آسانسور ایجاد شود.

روشنایی قسمت های خدماتی هتل

نورپردازی قسمت های خدماتی همانند رستوران، سالن کنفرانس، کافی شاپ باید منحصر به فرد طراحی شود. این قسمت ها به دلیل خاص بودن باید به طوری باشند که برای افراد فضایی دوستانه، آرامش بخش و خاطره انگیز ایجاد کند.

روشنایی نمای بیرونی

نمای بیرونی هتل تاثیر زیادی بر روی جذب افراد دارد. نمای ساختمان، پارکینگ ها و قسمت های بیرونی دیگر هتل باید طوری نورپردازی شوند که تصویر نهایی مجموعه یکپارچه باشد و سبب جلب توجه افراد شود. مردم را کنجکاو کند تا وارد هتل بشوند. البته باید به لاین مورد توجه کرد که نورپردازی نمای بیرون هتل برای افرادی که داخل هتل هستند مزاحمت ایجاد نکند.

 

چند نکته مورد توجه در اصول نورپردازی

  • تجهیزات نورپردازی باید دارای کیفیت بالا و با دوام باشد به این دلیل که دسترسی به نمای ساختمان و هتل ها سخت می باشد.
  • در روشنایی هتل از چراغ های فلورسنت استفاده نکنید. به این دلیل که افراد را به یاد مکان های سرد و می اندازد و حس خوش آیندی ایجاد نمی کند.
  • تجهیزات نورپردازی باید به گونه ای باشد که در دید افراد نباشد.
  • سعی کنید برای نورپردازی طرحی بریزید زیرا اگر نقصی در آن وجود داشته باشد بلافاصله خودنمایی می کند و سبب برداشت منفی مسافران و افراد هتل می شود.
  • از سیستم های سنسور دار استفاده کنید تا افراد بتوانند به راحتی جای کلید برق را در اتاق خود یا دستشویی پیدا کنند.
  • از تجهیزاتی بر روی بنا استفاده کنید که سبب فرسایش آن نشود.
  • سعی کنید از نورپردازی منحصر به فرد استفاده کنید که افراد در دیگر هتل ها ندیده باشند و توجهشان جلب شود.

بیشتر بدانید


مشاوره تخصصی طراحی روشنایی هتل

فروشگاه تخصصی تجهیزات روشنایی ورنانور به صورت تمام وقت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد. با ما در تماس باشید و از مشاوره های رایگان ورنانور حد اکثر استفاده رو ببرید.

اجرای پروژه نورپردازی


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X